O moudrosti  
ZŠ Blatenská
Závěrečné vysvědčení bude předáno v pátek 28. 6.
Projekty
Hlavní stránka
Historie školy
Výuka
Rozvrh hodin

Zaměstnanci
Kontakty
Konzultace
Výchovný poradce
Šk.dokumenty
Formuláře
Šk.družina
Šk.jídelna
Šk.rada

Webové odkazy


Speciální třídy


 Vstup do školní matriky

 školní časopis
PPP Klatovy

Záchranný kruh
Centrum protidrogové prevence a terapie

Testy pro děti i rodiče

Logo

OPVK
Logo


Slunecno.cz
TOPlist
 
 

Sedmáci v Horšovském Týně a v pohádce

Žáci sedmého ročníku se letos vypravili na školní výlet do Horšovského Týna. Užili si příjemnou atmosféru tohoto malebného městečka i krásného hradu a zámku. Skvělý průvodce je provedl i výstavou kostýmů a rekvizit z nejoblíbenější české pohádky – Tři oříšky pro Popelku. Na zpáteční cestě jsme se zastavili v malebných Domažlicích. Fotografie zde. (Mgr. Blanka Štěrbová)


Poznávací zájezd do Anglie

Ve dnech 14. až 19. května se 10 žáků z 8. a 9.B s pedagogickým doprovodem Mgr. L. Kopeckým a Mgr. B. Pajerovou zúčastnilo poznávacího zájezdu do Anglie.
Podle vedením sympatické průvodkyně Elišky Weigelové jsme během čtyř dnů na anglické půdě navštívili nejdříve Londýn. Tady jsme se téměř za svítání prošli podél řeky Temže, viděli divadlo Globe, slavný křižník HMS Belfast, Tower Bridge či Monument, památník obrovského požáru města v roce 1666. Poté jsme vystoupali až na vrchol katedrály sv. Pavla, odkud se nám naskytl nádherný rozhled na celé velkoměsto. Odpoledne jsme pak strávili v Muzeu moderního umění a na slavné nákupní zóně Oxford Street. (foto zde) Středa patřila nejdříve jednomu z nejslavnějších Britů, Williamu Shakespearovi, jehož rodný dům ve Stratfordu nad Avonou nás zcela vtáhl do atmosféry 16. století. Následovala procházka po městě a prohlídka kostela, kde se nachází dramatikův hrob. (foto zde) Pak jsme pokračovali na slavný hrad Warwick, kde nás ovšem ve srovnání s naší zemí překvapila přílišná komerčnost. (foto zde) V podvečer jsme „ochutnali“ anglickou vzdělanost návštěvou univerzitního města Oxford. (foto zde)
Následujícího dne bylo na programu nejprve starobylé lázeňské městečko Bath, překypující nádhernou architekturou, ale také třeba katedrálou, ve které byl kdysi korunován vůbec první anglický král. (foto zde) Ještě dále v historii jsme se pak ocitli na místě, na které se většina žáků možná úplně nejvíc těšila - legendární Stonehenge. (foto zde) Aby dějin nebylo málo, přesunuli jsme se do Salisbury, abychom spatřili možná nejkrásnější anglickou gotickou katedrálu. Skvostné interiéry jsme si prohlédli za doprovodu úžasné průvodkyně, jejíž jednoduchou angličtinu si žáci velmi pochvalovali. (foto zde)
V pátek jsme měli v plánu nejprve královský hrad Windsor, ovšem návštěva téměř všech světových panovnických rodů na obědě u královny Alžběty II. nám znemožnila prohlídku vnitřních prostor. Hrad jsme tedy viděli pouze zpoza hradeb, zato jsme si ale užili vojenskou přehlídku. (foto zde) Ve zbytku dne jsme vrátili do hlavního města. Londýn nás přivítal již lepším počasím než v úterý, takže i o to lepší byla procházka kolem slavných budov – Buckinghamského paláce či bydliště slavného detektiva Sherlocka Holmese. K nezapomenutelným zážitkům všech bude patřit cesta londýnským metrem v páteční dopravní špičce. Pouze výrazy nadšení pak žáci měli pro slavné muzeum voskových figurín Madame Tuassauds. Vyfotit se svým idolem chce přece každý... Následovala procházka čínskou čtvrtí se zastávkou v restauraci a poté již večerní a téměř i noční procházka z Leicester Square přes Trafalgarské náměstí se sochou admirála Nelsona až do vládní čtvrti. Dále pak kolem sídla anglického premiéra na Downing Street No. 10 až k slavné věži Big Ben, parlamentu a Westminsterskému opatství. (foto zde). Bylo nám velmi smutno, když jsme před půlnocí Londýn opouštěli a vydali se na cestu k domovu.
Chtěli bychom poděkovat za bezproblémovou cestu oběma řidičům i průvodkyni. Na cestu pod kanálem La Manche, točení na kruhovém objezdu či „sprchu“ na Stonehenge budeme jistě dlouho vzpomínat. Ubytování v anglických rodinách na okraji Oxfordu též patřilo k velmi příjemným zážitkům.
(Mgr. L. Kopecký, foto Dominik Hodánek, Martin Melzer, Mgr. L.Kopecký a Mgr. B. Pajerová)


Sebeobrana

Žáci druhého stupně se zúčastnili programu primární prevence v tělocvičně naší školy. Na programu byla sebeobrana. Dozvěděli jsme se, jaká nebezpečí na děti číhají, jak se můžeme fyzicky ubránit a jak se zachovat, setkáme-li se s takovou situací. Nakonec přednášející p. Hraba vybral jednoho z žáků a postup při sebeobraně na něm prakticky demonstroval. Nabízel také možnost tábora (soustředění) s touto problematikou. Program byl velice zajímavý. Je nutné s touto problematikou seznamovat nejen děti ale i jejich rodiče. Žáci celé školy dostali návratku, kde můžete vyjádřit zájem o besedu.
(Mgr.Šárka Zeithamlová – VP)


Pozvánka do fotografické soutěže

Pozvánku na 5. ročník fotografické soutěže Ekofokus si můžete prohlédnout zde.


Výlet pátých tříd

Ve čtvrtek 7.6. 2012 jsme vyrazili na výlet na Kleť a  do Českého Krumlova. Brzy před odjezdem se strhla hádka o to, kdo pojede vzadu na pětce, nakonec to ale vyřešil pan učitel tím, že 5. A jela vzadu cestu tam a 5.B cestu zpět. Když jsme vyrazili od školy, hned za Strakonicemi jsme si zazpívali písničky: Každé ráno na piano, Kde domov můj a další. Cesta ubíhala celkem rychle a když jsme dorazili k Temelínu, věděli jsme že už to není daleko. Konečně jsme dorazili na Kleť. A začali jsme se těšit na lanovku. Netrvalo to dlouho a už jsme jeli. Z lanovky byl krásný výhled. Houpala se  vysoko nad zemí a když jsme vystoupili, šli jsme na rozhlednu. Vylezli jsme na rozhlednu, z které byl krásný výhled na okolí. Bylo z ní vidět až na Šumavu. Byl tam dalekohled, z kterého byl vidět i Temelín. Poté jsme sešli dolů a tam jsme měli rozchod. Během rozchodu jsme si dali oběd a odpočinuli jsme si.
Po jedné hodině jsme vyrazili zpět k lanovce a pak zpátky dolů k autobusu. Autobusem jsme jeli až do Českého Krumlova ke grafitovým dolům. Netrvalo dlouho a šli jsme se převléct a připravit na prohlídku. Jeli jsme vláčkem, byl v něm strašný hluk a tma. Po chvíli jsme vystoupili a začali s prohlídkou. Vláček nás vysadil u únikové šachty. Pak začala naše prohlídka v dole. Viděli jsme vrtačky, kladiva, nakladače, vagóny a spoustu jiných zajímavých věcí. Prohlídka trvala tři čtvrtě hodiny, pak jsme vyšli, očistili jsme si gumovky,  svlékli kombinézy a omyli obličeje špinavé od grafitu. Potom jsme čekali na druhou třídu.
Poté co přišli, jsme měli chvíli volna. Bohužel jsme znovu vyrazili autobusem, tentokrát už domů. Výlet se nám líbil a těšíme se na další. Fotografie zde. (Matěj Trš, 5.B)


Třeťáci v plzeňské ZOO

Sešli jsme se všichni třeťáci u našich šaten. V 8 hodin jsme vyrazili k autobusu a jeli jsme.
Jeli jsme a jeli a přitom, jak jsme jeli, všichni jsme si povídali. I paní učitelky si povídaly. Přitom jsme se koukali z okna.
Vystoupili jsme z autobusu a šli jsme do ZOO. Viděli jsme tučňáky, plameňáky a spoustu dalších zvířat. Šli jsme do nočního a do vodního světa. Pak jsme dorazili do krámku a koupili jsme si něco domů.
Na zpáteční cesta jsme buď spali nebo jsme si povídali. Naštěstí nikomu nebylo špatně. Všichni máme spoustu opravdu krásných zážitků a vyprávěli jsme je v družině i doma. Měli jsem radost, že jsme jeli právě do ZOO Plzeň a že jsme to vybrali za výlet. Fotografie zde. (Tereza Vávrová, 3.B)


Druháci na zámku

Žáci 2. tříd se v letošním školním roce vypravili na zámek do Blatné.
Hned po příjezdu jsme obdivovali krásně upravené nádvoří. Poté se nás ujaly paní průvodkyně, které s námi prošly expozici a pověděly nám spoustu zajímavostí. Všechny nás uchvátil lovecký salónek.
Potom jsme se přesunuli do zámeckého sklepení, kde na nás čekalo spoustu zajímavých strašidel např. diblík, hejkal, lesní mužíčci, divoženka, drak, hastrman atd.
Nakonec jsme se prošli v rozsáhlé zámecké oboře, kde děti svými zásobami suchého pečiva nakrmily daňky i kachny. Mimo jiné jsme viděli sídlo paní baronky, které bylo obklopeno několika pávy.
Výlet se vydařil, počasí nám přálo, a tak jsme si odváželi spoustu zážitků. Fotografie zde.


Osmáci v Jindřichově Hradci

Dne 7. 6. 2012 se 8.B společně s 8.A  za doprovodu paní učitelky Novákové a pana učitele Javorského vydala na cestu vlakem do Jindřichova Hradce. Hned první překážkou byla výluka, a proto jsme se ve Zlivu museli vejít do autobusu plného lidí, ale zvládli jsme  to a v Hluboké nad Vltavou už jsme vesele mohli pokračovat dál. Když jsme vystoupili z rychlíku, který se jmenoval Junák, zpozorovali jsme, že toto město je celkem obyčejné. Plni touhy spatřit Jindřichův Hradec jsme došli až na náměstí. A světe div se... Náměstí lemovaly barevné, zdobené domy, některé připomínaly selské baroko. Spousta obchodů, cukráren a kaváren lákalo turisty k posezení. Náměstí dominovalo nádherné Sousoší Nejsvětější Trojice. Měli jsme asi hodinu čas k tomu, aby jsme se občerstvili a dle libosti si obešli město. Poté jsme vstoupili do Zámku Jindřichova Hradce. Na Zámku sídlil jeden z nejbohatších šlechtických rodů, a tím byli páni z Hradce. Později panství převzali Černínové z Chudenic. Prohlédli jsme si Černou kuchyni, která se tak nazývá proto, že má černý strop od kouře. V této kuchyni se vaří dodnes, ale pouze na vánoční svátky. Součástí Zámku je také Černá věž, na kterou jsme bohužel neměli možnost se podívat. Navštívili jsme gotickou hradní kapli, okolo které bylo kolem dokola lešení, zdůvodu její opravy. Uvnitř jsme byli okouzleni nádhernou pozlacenou klenbou. Po prohlídce jsme se těšili do muzea, ve kterém se náchází slavné Krýzovy jesličky. Je to největší mechanický lidový betlém na světě. Velmi nás překvapilo, jak jsou dokonale ztvárněny postavičky a zvířata, která se dokáží pohybovat. Výstavku doplňovaly menší betlémy. Chodbu zdobily velmi krásné a zajímavé obrazy. V muzeum jsme nalezli staré šicí stroje značky Lada nebo střelnici, ve které si všichni mohli zastřílet. Prohlédli jsme si také jak se tiskl a vázal tehdejší týdeník Ohlas od Nežárky, který začal vycházet v roce 1871. V muzeu se nám velmi líbilo, ale museli jsme jít zase dál. Na náměstí jsme měli opět čas na svačinu. Někdo nakupoval ještě suvenýry, ale ostatní si povídali o nových zážitcích. Ve čtyři hodiny jsme se vydali zpět na vlakové nádraží. Nikomu se nechtělo domů, ale byli jsme rádi že jsme se podívali do tak krásného města, jako je Jindřichův Hradec. Fotogarfie zde. (Štěpánka Purschová, 8. B)


Husitské dny v Táboře

TáborŠkolní rok bývá většinou zakončen výletem. Ve středu 30. května odjeli žáci 4. tříd do Tábora na tradiční Husitské dny. Nejdříve jsme se zastavili u Housova mlýna. Jako by se tu zastavil čas…Průvodci v dobovém oblečení, husitské zbraně, plátěné stany, starý vůz, točení keramiky na hrnčířském kruhu, mučírna, ražba mincí, jízda na sudu, výroba ručního papíru nebo prohlídka zbrojnice. To všechno jsme mohli vidět i sami vyzkoušet. Zapojili jsme se také do vědomostní soutěže o ceny. Líbilo se nám představení o Janu Husovi, někteří z nás se utkali v boji s křižáky. Naše první zastavení jsme zakončili obědem v místní krčmě. Pak jsme přešli na náměstí a měli rozchod, který každý využil po svém. Velkým zážitkem byla neplánovaná návštěva strašidelného podzemí, o kterém jsme si ještě dlouho potom vyprávěli. Naopak v plánu byla cesta pod táborským náměstím, prošli jsme asi 600m úzkých podzemních chodeb a místy se dostali do hloubky až 12m. Čekala nás také prohlídka muzea a velké expozice o období husitství. Domů jsme se vraceli spokojení a se spoustou pěkných zážitků. Fotky z výletu zde. (Žáci 4.A a Mgr. J. Frančíková)  


Majáles 2012

MajálesDne 1. 6. 2012 pořádala naše škola tradiční MAJÁLES. Děti si připravily masky a vyrazily do ulic. Průvod vedly roztomilé pohádkové postavy, na které dohlíželi malí vodníci. Za nimi poskakovaly jejich kamarádky žabky. I letos mezi nás zavítali známí husitští bojovníci. Vše starostlivě sledoval zdravotní personál a byl připraven včas poskytnout první pomoc. Mezi děti se však připletly i neznámé anonymní bytosti v pytlích, které byly pronásledovány sovami. Dále byli v pohotovosti popeláři, kteří vše hned uklidili. Nechyběli zde ani sportovní fanoušci, šprti atd. Průvod uzavírali smuteční hosté. Na náměstí se všichni na chvíli zastavili a paní ředitelka Jaroslava Šimková vyhlásila KRÁLOVNU a KRÁLE MAJÁLESU. Královnou byla zvolena Kateřina Rašková z 5. A a králem se stal Jakub Novák z 9.A. Poté jsme se vrátili zpět do školy, kde si žáci zasoutěžili. Za získané žetony si vybrali odměny a spokojeně odešli domů. Fotografie zde. (Mgr. P. Jánská)


Přehled vybraných škol žáků 9. tříd.

Jaký typ škol 3. stupně si vybrali žáci 9. tříd, kteří letos opouštějí ZŠ Blatenská, si můžete prohlédnout zde. (Mgr. Š. Zeithamlová - VP)


Pozvánka pro rodiče budoucích prvňáčků

Dne 11. června 2012 se bude konat schůzka rodičů budoucích prvňáčků od 15.00 hod. v učebně hudební výchovy v prvním patře 1. stupně ZŠ.


Ředitelské volno ve školní družině

Školní družinaVe dnech ředitelského volna 11. a 14. května byla naše ŠD v provozu již od rána. Protože bylo krásné počasí, naplánovali jsme vycházku na Ostrov. Na místě zvaném ,,Chata děsu“ jsme si opekli špekáčky a klobásky. Po uhašení ohně a zabezpečení místa proti požáru jsme se vydali na zpáteční cestu. Ale nepochodovali jsme jen tak, sbírali jsme různé rostliny a lepili jsme je na předem připravené desky. Po obědě a odpočinku ve škole jsme sesbírané rostliny určovali podle klíče a atlasů rostlin.
Pondělní počasí s námi tak trochu laškovalo, proto jsme se nevydali nijak daleko. Vyrazili jsme k řece ,,Na Lipky“. Nejprve jsme si ověřili naše znalosti z oblasti života u vody, dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o bobru evropském. Pak jsme si zahráli pohybové hry pro zahřátí. Nakonec jsme se proměnili v lovce, na břehu řeky Otavy i v mělké vodě jsme sbírali různé živočichy. Nejvíce se nám dařilo v lovu jepic a pošvatek, objevili jsme spoustu larev v různých velikostech i stupních vývoje. Ve škole jsme z encyklopedie zjistili další informace.
Oba dva dny byli velice příjemné, a tak trochu litujeme naše kamarády, kteří zůstali doma a trávili čas třeba u počítače nebo televize. Fotografie zde.
(T. Vávrová, L. Baronová, T. Soukupová, Y. Xu, A. Arnoldová, A. Barborková, J. Matějková, J. Pokorný, T. Hlobík, Matěj Vokatý, Martin Vokatý a vychovatelky ŠD a ŠK)


Jaro ve školní družině

Školní družinaI letos jsme se na jaro po dlouhé zimě moc těšili. Nacvičovali jsme kulturní pásmo, vyráběli jsme drobné dárky a přáníčka, kterými jsme potěšili naše diváky na třech veřejných vystoupeních v nemocnici a penzionu. Nejvíce jsme se těšili na odpoledne, kdy nás navštíví naši rodiče, babičky i dědečkové, zkrátka všichni ti, které máme nejraději na světě. Společné odpoledne se vydařilo 3. května 2012. Počasí nám přálo, svítilo sluníčko a vál větřík, tedy naprosto ideální na sportování.
Vše probíhalo dle názvu akce ,,BĚH JAREM“. Jaro zaznívalo ze všech básniček, písniček a říkadel v úvodní části. Jarními událostmi jsme se nechali inspirovat i v druhé – sportovní části odpoledne. Tři družstva, sestavená z dětí, rodičů i našich sourozenců, bojovala o úspěch v zábavných disciplinách. Běhali jsme s velikonoční kraslicí na lžíci a snažili se, aby nám neupadla. Sázeli jsme květiny pro krásnou jarní zahrádku. Na připomínku MDŽ a Dne maminek jsme soutěžili ve věšení ponožek. Soutěž jsme zakončili nádherným zvykem zdobení máje. Po sečtení bodů se o zlatou příčku podělila družstva 1. a 2. oddělení, bronzová patřila 3. oddělení.
I když účast z řad rodičů nebyla velká, moc děkujeme všem, kteří si našli čas a přišli se s námi pobavit. Zvláštní díky patří rodičům, kteří se aktivně zapojili a bojovali po boku svých dětí. Fotografie zde. (vychovatelky ŠD a ŠK)


Výstava v galerii Califia

VýstavaVe čtvrtek 7. června v 18 hodin proběhne v galerii Califia vernisáž několika výstav. Mezi vystavujícími budou také žáci naší školy. Současní i bývalí. Dostali jsme k dispozici jednu výstavní místnost a chodbu. Vzhledem k tak omezenému prostoru může být vystaveno jen omezené množství prací. Volba padla na práce žáků 9. ročníků v letech 2009 – 2012. Všechny práce vznikly v rámci projektu Vývoj umění. Uvidíte, jak vypadaly sumerské hliněné destičky s klínovým písmem, římská mozaika, gotická dlažba a klíče. Připomenete si selské baroko i díla nejvýznamnějších impresionistů. Moderní umění reprezentuje enkaustika. Věřím, že naše výstava bude úspěšná a vernisáže se zúčastní co nejvíce autorů vystavených prací. Několik ukázek prací našich žáků naleznete zde. (Mgr. Blanka Štěrbová)


Zpráva o činnosti Školské rady ZŠ a ZUŠ Horažďovice

Zprávu o činnosti Školské rady ZŠ a ZUŠ Horažďovice ve školním roce 2011/2012 naleznete zde.


MC Donald´s Cup 2012

Vydařený ročník MC Donald´s Cupu za sebou mají žáci 4. – 5. ročníků ZŠ Horažďovice Blatenská. Po vítězství v okrskovém kole, kde jednoznačně přehráli své soupeře, postoupili do okresního finále v Mochtíně. Tam ve skupině skončili na 2. místě za ZŠ Klatovy Čapkova, kterou dostali jako soupeře v zápase o celkové 3. místo. Příležitost vrátit prohru ze skupiny naši žáci využili a mohli pak při vyhlášení výsledků zvednout pohár za 3. místo. Našim reprezentantům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. (Mgr. K. Šebek)


Zájezd do Vídně

Výlet do VídněVe dnech 10. a 11. května se 47 žáků 8. a 9. ročníku s pedagogickým doprovodem - Mgr. P. Novákovou, Mgr. J. Štěrbou a Mgr. B. Štěrbovou – zúčastnilo poznávacího zájezdu s kulturním a historickým zaměřením do Vídně. Při krátké okružní cestě  jsme viděli budovy významných institucí, např. Státní operu, Parlament, Radnici, Univerzitu, Burzu, planetárium Urania. Pěšky jsme se pak prošli historickým centrem, prohlédli si Hofburg, zbytky římské Vindobony, pěší zónu Graben i Stephansplatz s krásným gotickým dómem sv. Štěpána. Ten jsme si prohlédli zvenku i uvnitř, dokonce jsme po 346 schodech vyšli až na vyhlídku ve věži. (foto 1) V Uměleckohistorickém muzeu na náměstí Marie Terezie jsme obdivovali  umění starověkého Egypta, Řecka i Říma stejně jako evropské středověké památky. Prohlédli jsme si obrazy nejvýznamnějších renesančních a barokních malířů, například Raffaela, Dürera, Cranacha, Rubense, van Dycka, Rembrandta, Tiziana, Arcimbolda. Viděli jsme, jak se pořizují umělecké kopie takových obrazů. (foto 2) Abychom dokázali srovnat gotickou, barokní a klasicistickou architekturu s moderní, navštívili jsme komplex obytných budov, které na konci 20. století vytvořil rakouský architekt s moravskými kořeny Hundertwasser. (foto 3)
V pátek jsme si nejprve prohlédli Schönbrunn. (foto 4), ve kterém jsme kromě spousty informací užili i mnoho legrace v Labyrintu. (foto 5) V Přírodovědeckém muzeu jsme obdivovali minerály, vývoj Země, dinosaury, dovednosti nejstarších lidí i mnoho zvířat. Nadchly nás interaktivní tabule, na nichž jsme například mohli vyzkoušet, jak vzniká sopka nebo krápník. (foto 6) Při procházce městem jsme viděli sochy J.W.Goetha, W.A.Mozarta i sv.Jana Nepomuckého. (foto 7) Odměnou za vzorné chování všech žáků během celé exkurze byla návštěva Pratru a svezení na historickém Vídeňském kole. (foto 8)
Exkurze byla plná zajímavých informací, žáci se dověděli mnoho o krásném městě i jeho památkách. (Mgr. Blanka Štěrbová)


Zpráva pro rodiče žáků, kteří navštěvují hodiny nápravy SPU

Z ekonomických důvodů (snížení rozpočtu) nemůže naše ZŠ dále pokračovat v hodinách nápravy specifických poruch učení. Děti, které se účastnily hodin nápravy SPU, budou v těchto hodinách ve svých kmenových třídách, kde probíhá obvyklá výuka. Žáci 4. tříd, kteří měli hodinu nápravy SPU zařazenu v rozvrhu ve čtvrtek jako 6. vyuč. hodinu, budou končit v tento den již ve 12:40 (po 5. vyuč. hodině). Mgr. Jaroslava Šimková - ředitelka školy


Fotografická soutěž 2011/2012

Snímky v letošní fotografické soutěži na téma Voda ve všech podobách  posoudilo 31 porotců. Nejvíce se jim líbila Voda Sabiny Janečkové z  9.A, která zvítězila s počtem 185 bodů. Na druhém místě se umístila fotografie Pod jezem Jiřího Křesáka ze 7.B (117 bodů), na třetím Listy Tomáše Vítovce z  9.B (113 bodů), na čtvrtém  Malý jez  Kryštofa Bučoka ze 7.A (111 bodů), na  pátém  Odplouváme Veroniky Bořové ze 4.A (106 bodů). Pochvalu za krásné fotografie a účast v soutěži si zaslouží i další mladí fotografové – Štěpánka Purschová, Eva Černá a  Petr Kaiser. Kliknutím na obrázek u textu si přiblížíte přehled výsledků. Jednotlivé fotografie si můžete prohlédnout zde. (Mgr. Blanka Štěrbová)


Sv. Florian - patron hasičů

HasičiV pondělí 30. 4. 2012 šli žáci 4. A na exkurzi do hasičské zbrojnice v Horažďovicích. Byla pro ně připravena ukázka moderní techniky. Prohlédli si vybavení dvou výjezdových vozidel, výsuvný žebřík v akci až do výšky 30 metrů i sílu vyprošťovací hydraulické techniky na starém jízdním kole. Zopakovali jsme si důležitá telefonní čísla, postup i pravidla při telefonování. Na figurantech si vyzkoušeli dýchací přístroje a dlahy používané při první pomoci. Překvapila nás hmotnost nehořlavého oblečení i helma s ochranným štítem očí z pravého zlata. Dětem se líbila ukázka hasičského poplachu se sirénou. Na závěr nás hasiči zavedli do posilovny, kde si upevňují svoji kondičku, aby každý rok prošli fyzicky náročnými testy. Návštěva u hasičů se všem moc líbila. Fotografie zde. (Mgr. Jitka Frančíková)


Každoroční klání horažďovických škol ve skoku vysokém "Aprílová laťka"

Skok vysokýI letos poměřili vzájemně žáci našich škol síly a nevedli si vůbec špatně. Velmi vyrovnané výkony, které předváděli, učinily soutěž dramatickou až do konce. Naši žáci se umístili v každé kategorii alespoň jednou „na bedně“ a dokonce kategorii starších žáků opanovali zcela. Gratulace patří:
mladší žákyně – Bernatová Helena (1. místo); Černá Eva (2. místo)
mladší žáci – Fusko Augustin (2. místo); Pikeš Tomáš (3. místo)
starší žákyně – Štěchová Tereza (1. místo)
starší žáci – Kovářík Stanislav (1. místo); Hodánek Dominik (2. místo); Ondrejička Martin a Vaněček David (3. místo – shodný výkon)
Fotografie zde. (Mgr. K. Šebek)


Ředitelské volno

Ředitelka Základní školy a Základní umělecké školy Horažďovice, příspěvková organizace
vyhlašuje pro ZŠ Blatenská Horažďovice z organizačních důvodů ředitelské volno na dny 11. a 14. 5. 2012.
Po oba dva dny ředitelského volna bude již od rána v provozu školní družina. Pro žáky, kteří si na tyto dny objednají obědy, bude stravování zajištěno. Obědy je nutno si přihlásit osobně nejpozději do 9. 5. 2012.   
Z důvodu ředitelského volna není oběd dotován MŠMT, jeho běžná cena (dle věku 19 Kč, 21 Kč, 22 Kč) je navýšena o mzdové a ostatní náklady tj. o  29 Kč. Žákům, kteří si na dny ředitelského volna obědy neobjednají, budou automaticky odhlášeny.


Návštěva u Šrotátora

ŠrotátorDne 20. 4. navštívili žáci 5. tříd "Skládku odpadů Černošín" u Stříbra. Exkurze byla zaměřena na třídění odpadu a jeho recyklaci. Po příjezdu na místo jsme šli do učebny, kde jsme vyslechli krátkou přednášku na dané téma a zhlédli film. Poté jsme se vydali do terénu. Viděli jsme rekultivaci skládky na krásný zelený kopec porostlý stromy. Procházka končila u třídírny plastů. Prohlédli jsme si třídící pás, lis a balíky vytvořené z lisovaných plastů. Exkurzi jsme zakončili fotografií u Šrotátora - postavy vytvořené z odpadových materiálů. Fotografie zde. (Mgr. P. Jánská)


Exkurze do Kutné Hory

Kutná HoraVe středu 11. dubna  se  žáci 7.A, 7.B a 8.B vydali do Kutné Hory, aby se seznámili s největšími klenoty  této památky UNESCO. Nejprve jsme si v Sedlci prohlédli jednu ze čtyř českých katedrál – katedrálu Nanebevzetí Panny Marie. Překvapila nás vnitřními žluto-bílými omítkami, zvláštní akustikou, krásnými Santiniho schodišti i tím, že po požáru založeném husity byla obnovena ve stylu barokní gotiky a poslední velká oprava skončila před čtyřmi lety. Pak jsme se zastavili ve slavné sedlecké kostnici, v níž jsou uloženy ostatky 40 000 lidí. (foto) Ve Vlašském dvoře jsme zhlédli mimopražské sídlo českých králů,  slavnou mincovnu a ukázku ražby pražského groše. (foto) Pak jsme jako středověcí havíři prošli štolami stříbrného dolu. (foto) Nadšení jsme byli krásnou katedrálou sv. Barbory. Zaujala nás svojí vzdušností, světlostí a úžasným venkovním opěrným systémem, který vynikl v jarním slunci. (foto) Exkurze do Kutné Hory se vydařila, všichni jsme byli nadšení krásným městem a unikátními památkami. (Mgr. Blanka Štěrbová)


Detektivové z 5.B

Žáci 5.B se zapojili do projektu CARBON DETEKTIV. Snažili se nakreslit a navrhnout dopravu tak, aby co nejméně škodila našemu životnímu prostředí. Se svou prací se umístili na druhém místě v republice. Blahopřejeme!
Pět zástupců 5.B se 23. 4. 2012 zúčastní v Praze (v  Ledeburské zahradě pod Pražským hradem) závěrečné konference. Představí svoji práci ostatním umístěným skupinám a zúčastní se zábavného tematického programu. (Mgr. Š. Zeithamlová)


PROFI TESTY pro žáky 8. tříd

9. 5. 2012 budou žáci osmých ročníků vypracovávat PROFI TESTY, které by budoucím deváťákům měly usnadnit volbu SŠ. Testy budou probíhat od 8:00 do 11:45, žáci potřebují pouze psací potřeby. Vyučování bude ukončeno po skončení testování. Vyhodnocení proběhne v měsíci září (říjnu) za přítomnosti rodiče podle přesného harmonogramu. (Mgr. Šárka Zeithamlová - VP)


Spešlík č. 11

Velikonoční číslo školního časopisu Spešlík si můžete prohlédnout zde.


Hodina zpěvu ve zvěřinci

Hodina zpěvu3. dubna nasedlo dopoledne 180 dětí z prvního stupně do čtyř autobusů a vyrazilo směrem na Plzeň. V Měšťanské besedě ve velkém sále jsme totiž měli objednaný pořad s panem Uhlířem: Hodina zpěvu ve zvěřinci. Hodinové pásmo zpěvu klasických písní pana Svěráka a Uhlíře obohatil pan Uhlíř  i telefonickým rozhovorem s panem Svěrákem. Děti zpívaly, tleskaly, dupaly do rytmu známých písní z pohádek nebo dětských muzikálových filmů, které znají z hodin hudební výchovy. Výlet byl zdařilý a zabral nám celý vyučovací den. A ten den byl opravdu krásný a stál za to! Fotografie zde. (Mgr. R. Macounová)


Pohár ministra školství ve florbalu

Florbalový turnajDvoudenní florbalové klání mají za sebou přihlášené týmy, které přijeli 28. a 30. 3. 2012 zápolit o postup do krajského kola poháru. V chlapecké kategorii hrané ve středu 28. 3. 2012, se představily velmi úspěšně obě horažďovické školy, když na konci dne opanovaly 1. místa skupin společně se ZŠ Nýrsko. Tyto školy pak mezi sebou hrály 30. 3. 2012 o postup do kraje. V konečném pořadí skončili naši žáci na 3. místě v okrese, ale radost máme i z postupu ZŠ Horažďovice Komenského do krajského kola. Do dalších bojů jim přejeme mnoho úspěchů. Fotografie zde. (Mgr. K. Šebek)


Spešlík č. 10

Nové číslo školního časopisu Spešlík si můžete prohlédnout zde.


Přednáška o krvi

22. a 23. března navštívila 5. třídy paní Tršová ze zdravotnické laboratoře s přednáškou o hlavních funkcích krve. Děkujeme. Fotografie zde.


Řečnická a recitační soutěž

V Plzni proběhlo 5. března  regionální kolo řečnické soutěže Mladý Démosthénés. Naši školu reprezentovaly Šárka Chroustová ze 6. A a Simona Nosková z 8. B. Obě byly velmi úspěšné. Šárka obsadila ve své kategorii krásné 3. místo a Simona 4. místo.
V DDM Horažďovice se 8. března uskutečnilo okrskové kolo recitační soutěže. Naši školu reprezentovalo 12 recitátorů, po třech v každé ze čtyř kategorií. Nejúspěšnější byly Denisa Roubalová ze 3. B a Aneta Jůdová ze 6. A, které ve svých kategoriích zvítězily. Bernardeta Bučoková ze 6. A a Jiří Stulík z 8. B postoupili do okresního kola ze třetího místa.
Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci, vítězům blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích. Fotografie zde. (Mgr. Blanka Štěrbová)


Školní fotografická soutěž

Pozvánku k soutěži naleznete zde.


Návody a tipy pro přípravu na vyučování

Příručka pro 2. stupeň s názvem „Jak se učit a naučit“ k nahlédnutí zde.


Vítězství v přehazované

Radost z vítězství na turnaji v přehazované, na který nás pozvala ZŠ Nalžovské Hory, měli 6. března 2012 naši žáci 4.-5. tříd. Nejprve v horažďovickém derby porazili ZŠ Horažďovice Komenského a pak žáky pořádající školy. Houževnatý výkon byl oceněn sladkou odměnou. Fotografie zde. (Mgr. K. Šebek)


Masopust ve školní družině

MasopustMasopustní řádění masek všechno druhu jsme ve školní družině prožili 28.2 2012. Letošní karneval jsme pojali v jiném duchu než v předešlých letech. Stalo se tak díky praktikantce Blance Melkové ze SPGŠ Prachatice. Náš čas na zábavu byl omezený, vypustili jsme tedy soutěžení a odměny a místo toho naučila děti slečna praktikantka, s energií jí vlastní, Ptačí tanec. V rytmu hudby tančili všichni šlechetní princové, usměvavé princezny, stateční vojáci, křehké víly, veselá zvířátka všeho druhu a mnoho dalších s velikou radostí. Po občerstvení následovalo veselí, které roztančilo i paní vychovatelky a asistentky. Na naše řádění se přišla podívat i paní ředitelka, která se rázem dostala do obležení dětí. Končit se nikomu nechtělo, ale čas byl neúprosný. Následoval úklid třídy a odchod domů. Děti už se těší na jarní besídky a příští maškarní rej. Veselé odpoledne jsme si užili i 5.3.2012 ve školním klubu. Bavila nás soutěž s brčky i tanec s balónky, nasmáli jsme se u „židličkované“. Nakonec jsme si smlsli na sladkých odměnách. Fotografie zde. (A. Matějková, vychovatelka ŠD)


Lyžařský výcvikový kurz 2012

Výcvikový kurzZačátek 2. pololetí je pro žáky, kteří se přihlásili na lyžařský výcvikový kurz, plný očekávání, zda budou dobré sněhové podmínky a pěkné počasí. Ačkoli týden před naším kurzem padaly na Šumavě minusové teplotní rekordy, přivítalo nás 12. 2. 2012 slunečné počasí s velmi kvalitním sněhem. Krátce po ubytování v chatě Na Pláních jsme vyrazili na odpolední běžecký výcvik, abychom byli připraveni a rozehřáti na následující dny, které budeme trávit na sjezdovce. Letos poprvé byl v nabídce výcvik pro snowboard, jehož výuku zajišťovala lyžařská škola v Zadově. Tři instruktoři hravě zvládli práce a jízdy chtivé žáky, ostatní sjezdaři pak pracovali s učiteli ZŠ Blatenská. Výcvik doprovázelo množství her a testů, přednášek a cvičení ve zdravovědě, návštěva Kvildy a vše završil závěrečný obří slalom. V pátek 17. 2. 2012 jsme pak po vyhodnocení nejlepších vyrazili zpět k domovu. Fotografie zde. (Mgr. K. Šebek)


Páťáci v planetáriu

Planetárium PrahaDne 10. 2. jsme se vypravili do Planetária Praha. V autobusu jsme se moc dobře bavili a těšili se, až dorazíme na místo. Po cestě jsme viděli mnoho zajímavých památek. Když jsme dorazili do planetária, všem nám rozdali kartičky pro vstup. Poté jsme si odložili věci do šaten a chvilku se rozhlíželi. Za pár minut nás vzali do velkého sálu a tam nám pustili krátký dokument o pohybech Země. Když pořad skončil, šli jsme na přednášku o ČR. Po přednášce jsme se mohli najíst a zakoupit si suvenýry. Při odchodu z planetária jsme naší výpravu zakončili společnou fotkou. Při cestě domů jsme byli smutní, že už odjíždíme z tak krásné výpravy, všem se moc líbila. Fotografii u článku zvětšíte kliknutím. (M. Hájek, O. Křižan, T. Lávička, J. Štěch - žáci 5. třídy)


Školní kolo recitační soutěže

RecitátořiDne 6. 2. 2012 na 1. stupni naší školy proběhlo školní kolo recitační soutěže. Zúčastnilo se ho 36 žáků ze 2. - 5. tříd. Z úst malých recitátorů zaznělo mnoho pěkných básní od různých spisovatelů. Z kategorie 2. a 3. tříd byly vybrány: NATÁLIE ANDRLOVÁ, ADÉLA STULÍKOVÁ, ADÉLA ŠIMKOVÁ, DENISA ROUBALOVÁ, ALENA KARÁSKOVÁ. Z kategorie 4. - 5. tříd dále postoupily: VERONIKA BOŘOVÁ, TEREZA ROUBALOVÁ, HANA PANUŠKOVÁ. Všem blahopřejeme a držíme pěsti do dalšího kola. Fotografie zde. (Mgr. P. Jánská)


Výsledky matematických soutěží

Také v tomto školním roce jsme se zúčastnili matematické soutěže Pythagoriáda. Ti nejúspěšnější postoupili do okresního kola. To se uskutečnilo 19. ledna . Jiří Křesák obsadil 1. – 2. místo v kategorii 7. tříd, Jakub Štrom byl úspěšný řešitel v kategorii 6. tříd. 25. ledna proběhlo okresní kolo matematické olympiády pro žáky 9. ročníků. Jakub Novák z 9. A obsadil krásné 1. místo. Blahopřejeme. (PaedDr. Jitka Homolková)


Kariérový nástroj pro žáky školy

DapV těchto dnech se rozhodují žáci 9. tříd o své další kariéře. Pro tyto účely Vám nabízíme nástroj "Výběr střední školy", velmi snadno přístupnou webovou aplikaci, která žákům a rodičům může pomoci při jejich rozhodování. Testování probíhá na libovolném počítači a trvá cca 20 minut. Výsledky obdrží uchazeč přímo po ukončení celého procesu testování. Nástroj umožňuje získat důležité informace o tom, co uchazeč preferuje a o jaké střední škole reálně uvažuje. Z výsledku je možné vyčíst, jak se staví k pravidlům (důležité např. při upřednostňování školy se striktními pravidly). Ověří si, jakou má kapacitu k učení a jaké role v kolektivu preferuje. Test je dimenzován a standardizován pro věk 14 - 16 let. Test je zpoplatněn částkou 198 Kč.
Webová aplikace je dostupná na stránkách: https://shop.dap-services.com/stredniskola
Vzorový výstup najdete zde: http://www.barvyskoly.cz/kam-dal/vyber-stredni-skoly
(Mgr. Šárka Zeithamlová, VP)


Spešlík č. 9

Nové číslo školního časopisu Spešlík si můžete prohlédnout zde.


Žáci přijatí do 1. ročníku ZŠ ve školním roce 2012/13

Seznam přijatých naleznete zde.


Dívčí florbal

Dívčí florbalNabídka pro všechny sportovkyně ze 6. - 9. ročníků  ZŠ Blatenská. Ve čtvrtek 19.1.2012  od 6.15 hod zahajujeme 1. florbalový trénink dívek v tělocvičně ZŠ Blatenská. Sraz u bočního vchodu z Mayerovy ulice. S sebou sportovní oděv a obuv, pití. Bylo by dobré pořídit si svoji měkkou hokejku  na domácí nácvik techniky. Poplatek 550 Kč na půl roku. Těší se na Tebe florbalistky ze „ staré školy“ a  trenérka Jiřina Stichenwirthová.


Zápis do 1. tříd

Zápis do 1. třídDne 16. 1. 2012 proběhl na naší škole zápis do 1. tříd. Hned po vstupu do školní budovy se budoucích školáčků ujaly dívky z 9. tříd, které se snažily malým dětem chvilky čekání zpříjemnit. Na chodbě na 1. stupni si děti mohly nakreslit nějaký obrázek, vyzkoušet si psaní na tabuli, skládat puzzle a zaházet si do nízkého basketbalového koše i na papírového šaška. Poté se jich ujaly paní učitelky, které prověřily jejich znalosti. Po splnění své první zkoušky byli všichni žáčci odměněni zaslouženými dárečky, které pro ně vyrobili žáci naší školy. Celkem se k zápisu dostavilo 53 dětí. Všem rodičům a jejich dětem děkujeme. Fotografie zde.


Informace pro vycházející žáky

20. 12. 2011 se změnil zákon č. 561/2004 Sb. Jaké změny čekají na uchazeče o studium na SŠ?

 • Do prvního kola přijímacího řízení (PŘ) MŮŽE UCHAZEČ PODAT DVĚ PŘIHLÁŠKY.
 • Ředitel SŠ písemně odešle rozhodnutí o nepřijetí zákonnému zástupci.
 • SEZNAM PŘIJATÝCH (pod registračním číslem) se zveřejní na veřejně přístupném místě ve škole a též způsobem umožňujícím dálkový přístup (web školy) alespoň na dobu 15 dnů. Zveřejněním seznamu se považuje PŘIJETÍ ke studiu za OZNÁMENÉ.
 • Ředitelství ZŠ vydá uchazeči tzv. ZÁPISOVÝ lístek.
 • Přijetí na SŠ uchazeč potvrdí tím, že do 10 pracovních dnů dodá ředitelství SŠ vyplněný ZÁPISOVÝ lístek. TENTO MŮŽE UCHAZEČ UPLATNIT POUZE JEDNOU!!!!!
 • ZŠ nemá povinnost vydat VÝSTUPNÍ hodnocení.

Správnou volbu a štěstí při PŘ. Další informace v sekci Vých. poradce.


Nový název školy

Od 1. 1. 2012 došlo ke sloučení naší ZŠ se ZŠ praktickou a ZUŠ Horažďovice. Pro žáky všech uvedených škol se, kromě názvu nově vzniklé školy, nic nemění, neboť zůstávají nadále ve svých budovách i třídách. Název takto vzniklé školy je: ZŠ a ZUŠ Horažďovice, příspěvková organizace.


Multikulturní výchova

Multikulturní výchovaV rámci MULTIKULTURNÍ výchovy (tedy té, která se skládá z více kultur) žáci 7 a 8. ročníku absolvovali dvouhodinový program, jehož cílem bylo žáky seznámit se způsobem soužití mezi mnoha kulturami uvnitř jedné společnosti. Lektoři přijeli dva. Sedmé třídy zhlédly dokument OSTROV. Další část byla na žácích.Ti se rozdělili na tři skupiny a měli za úkol obhajovat  lidská práva z dokumentu. Žáci osmých ročníků se zabývali problematikou cizinců, žijících na našem území a ROMŮ. Žáci poznávali rozdílné myšlení, chování i jednání cizinců. Pochopit = vědět + slušně se chovat = mít morálku = tolerovat + respektovat. Naši žáci se díky tomuto programu snad posunuli na své cestě zase o krok vpřed. Fotogalerie zde. (Mgr. Šárka Zeithamlová)


Deváťáci v divadle

Jako každý rok se žáci devátých tříd vydali v prosinci do divadla. Tentokrát naším cílem bylo Komorní divadlo v Plzni a muzikál Fantom Morrisvillu. Divadlo už bylo vánočně vyzdobeno. Představení bylo velice zajímavé a poutavé, doprovázené pěknou hudbou a písněmi. Všichni jsme na jevišti poznali Petra Vondráčka, který hrál jednu z hlavních rolí. Celé představení mělo vysokou úroveň. Na jaře vyjedeme do Plzně zas. Tentokrát do Divadla J. K. Tyla a poslechneme si skutečnou operu. Fotografie zde.


Soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček

VánoceDo soutěže o nejkrásněji ozdobený vánoční stromeček se letos zapojily třídy ze druhého stupně. V hodinách výtvarné výchovy i ve svém volnu žáci vyráběli ozdoby, jež použili ke zkrášlení stromečků ve svých třídách. Porota složená ze všech učitelů druhého stupně určila jako nejlepší 8. B, druhou 6.A, třetí 7.B a čtvrtou 8.A.  Všem žákům, kteří se do soutěže zapojili, děkujeme za aktivní a kreativní přístup k prohlubování vlastního estetického cítění a přejeme jim krásné Vánoce! Fotografie zde. (Mgr. Blanka Štěrbová)


Vánoce na 1. stupni

Celý první stupeň se sešel den před prázdninami v prostorách školy, aby podtrhl vánoční atmosféru v každém z nás. Po třídách byly předvedeny nacvičené koledy, vánoční písně, hry na nástroje i tance. Na závěr zazněla školou z úst téměř 200 dětí píseň Vánoce přicházejí. S přáním krásných Vánoc jsme se připravili na nejkrásnější svátky v roce. Fotografie zde.


Spešlík č. 8

Vánoční číslo školního časopisu Spešlík si můžete prohlédnout zde.


Mikulášský den na 1. stupni

Dne 5.12.2011 se na našich školních chodbách rozléhal zvuk čertovských řetězů, nad nimiž bděl ostrým zrakem dobrotivý Mikuláš se svými andělskými pomocníky. Malí neposedové z 1. stupně zbystřeli a pozorně nastražili svá ouška. V tu chvíli jejich hlavičkami zajisté projela vlna obav a nejistot, jestli zrovna oni něco neprovedli během tohoto období. Zachránili je však vyučující, kteří je uklidnili a zavítali s nimi do tělocvičny, kde na ně čekalo příjemné překvapení. Mažoretky pod vedením paní učitelky Mileny Mudrové měly připravené pěkné vystoupení a ani andílci s čerty se nenechali zahanbit. Při jejich vystoupeních děti pookřály a některé si dokonce i zatancovaly. Poté se žáci 1. stupně rozešli do svých tříd, kde byl pro ně připravený program. Samozřejmě čertovský rej na ně nezapomněl. Budliky, budliky...... Fotografie zde. (Mgr. P. Jánská)


Mikulášská laťka

Pedagogové ZŠ Blatenská tradičně připravují pro své žáky na 5. prosince den plný nejrůznějších aktivit. Akce se pod názvem Mikulášská laťka koná ve všech prostorách školy a žáci mají možnost si podle vlastního uvážení a zájmu vybrat, čemu se budou věnovat. Žáci 1. stupně se svými třídními učitelkami tráví dopoledne ve třídách. Vzrušení do jejich převážně rukodělných a hravých aktivit vnášejí nebeské i pekelné bytosti, ve skutečnosti žáci devátého ročníku. Ti se na možnost převtělit se do Mikuláše, anděla nebo čerta těší už od první třídy a zodpovědně si připravují kostýmy. Žáci 2. stupně se mohou rozhodnout pro činnost rukodělnou (pečení perníčků a výroba adventních a vánočních dekorací v dílnách a učebně Vv), sportovní (stolní tenis, stolní kopaná) nebo počítačovou. Vrcholem je soutěž ve skoku vysokém doprovázená vystoupeními tanečních skupin, jejichž choreografii si připravují dívky samy dlouho před Mikulášskou laťkou. V letošní taneční přehlídce diváky nejvíce zaujaly žákyně sedmého ročníku. Barbora Boubínová, Klára Buriánková, Jitka Doláková, Nikola Gronová, Iveta Pourová, Tereza Slavíčková a Barbora Svítilová ze 7.B a Eva Černá s Ivanou Račákovou ze 7.A. Všechny nejvíce zajímá soutěž ve skoku vysokém. Ve čtyřech kategoriích se snaží vybraní žáci 2. stupně podat co nejlepší výkony. V kategorii dívek ze 6. a 7. ročníku letos obsadila první místo Eva Černá (7.A), druhé Helena Bernatová (6.B) a třetí Bernardeta Bučoková (6.A). Mezi stejně starými chlapci vynikli žáci 7.B, kteří obsadili první tři místa. Tomáš Pikeš byl nejlepší, Augustin Fusko druhý a Michal Doležal třetí. Kategorie starších žákyň měla letos nejlepší úroveň, její vítězka Tereza Štěchová z 8.A vytvořila výkonem 140 cm nový dívčí rekord školy. Druhé místo obsadila Michaela Sigmundová z 9.B a třetí Eva Doubková z 9.A. Kategorii starších chlapců vyhrál Jakub Novák z 9.A výkonem 160 cm. Druhý byl Stanislav Kovářík a třetí Dominik Hodánek, oba z 9. B. Letošní Mikulášská laťka proběhla úspěšně a k radosti všech dětí i dospělých. Tradičně touto akcí zahajujeme advent, s jehož závěrem přicházejí Vánoce. Našim žákům, jejich rodičům, zaměstnancům školy a vůbec všem lidem dobré vůle přejeme klidný a příjemný adventní čas, požehnané vánoční svátky a mnoho zdraví a štěstí v roce 2012! Fotografie zde. (Mgr. Blanka Štěrbová)


Upovídané holky...

Naše škola se zapojila do celostátní soutěže v umění komunikace „Mladý Demosthenes“ určené žákům 2. stupně (6.- 9. roč.). Soutěžící si připravili 1-2 minutový monolog na libovolné téma a předvedli tak své řečnické umění. Porota hodnotila originalitu vybraného tématu, techniku práce s hlasem, využití jazykových prostředků, neverbální komunikaci a celkový dojem. Z naší školy se do soutěže zapojily žákyně 6. ročníku. Na 1. místě ve své kategorii se umístila Šárka Chroustová a postupuje do regionálního kola.  2. místo obsadila Bernardeta Bučoková, na 3. místě skončila Monika Janečková a pochvalu za účast si zaslouží i Antonie Polatová. Gratulujeme a děkujeme všem děvčatům za pěknou reprezentaci ve školním kole. Fotografie zde. (Mgr. J. Frančíková)


Třeťáci u pana starosty

Poslední listopadový den se žáci třetích tříd naší školy setkali na MěÚ v Horažďovicích se starostou města Mgr. Karlem Zrůbkem. Dozvěděli se mnoho zajímavého o jeho práci i o činnosti rady města a dalších zastupitelů. Pan starosta je provedl po úřadu a seznámil je s prací jednotlivých odborů MěÚ. Děti viděly obřadní síň i zasedací místnost, kde se konají události důležité pro život občanů města. Závěrem je strážníci Městské policie v Horažďovicích zaujali povídáním o své činnosti. Děkujeme panu starostovi za příjemné přijetí i za čas, který nám věnoval. Za spokojené žáky třídní učitelky Mgr. Jindřiška Antropiusová a Mgr. Blanka Pajerová. Fotografie zde.


Zvolení členové Školské rady při ZŠ Horažďovice

Zástupci rodičovské veřejnosti:

 • Daniel Martínek, Horažďovice
 • Alena Pivničková, Horažďovice
 • Markéta Bučoková, Horažďovice

Zástupci pedagogických pracovníků:

 • Mgr. Kamil Šebek, Horažďovice
 • Mgr. Jindřiška Antropiusová, Horažďovice
 • Mgr. Josef Štěrba, Horažďovice

Spešlík č. 7

Další číslo školního časopisu Spešlík si můžete prohlédnout zde.


9. třídy v Plzni

V pátek 11. 11. třídy 9. ročníků se svými učiteli navštívili krajské město Plzeň. První zastávkou bylo Západočeské muzeum. Nejdříve nás zaujala samotná budova muzea. Návrh a projekt vypracoval J. Škorpil. V roce 1895 započala stavba novorenesanční budovy a hrubá stavba byla dokončena v roce 1898. Na výzdobě fasády a nádherných interiérů se podíleli tehdejší přední umělci. Lunety v jubilejním sále vytvořil A. Němejc a rozsáhlý reliéf Dívčí válka na hlavním schodišti byl zhotoven sochařem V. Šaffem. V 90. letech 20. st. proběhla rekonstrukce budovy a veřejnosti byla otevřena opět roku 1998. Prohlídky se ujal dr. Pšenička a v expozici paleontologie nás seznámil s prehistorickými obdobími. Jednotlivé mineralogické exponáty nás provedly od prvohor až do čtvrtohor. Vše bylo doplněno zajímavou přednáškou.
V druhé části exkurze jsme navštívili tepelnou elektrárnu ve Škodovce. Provozem nás provázel p. Macháček. Sledovali jsme celý technologický proces výroby tepla a energie -  drcení a sušení uhlí, spalování, činnost turbín a celkovou tepelnou soustavu. Vyjeli jsme výtahem na střechu elektrárny a otevřel se nám panoramatický pohled na Plzeň a okolí. Ačkoliv má elektrárna 23 zaměstnanců, vyrábí teplo pro jednu třetinu Plzně a elektrickou energii pro výrobní činnost Škody. Na závěr jsme si mohli sednout do křesla hlavního dispečera elektrárny. Ač jsme si chtěli stisknout nějaký neznámý spínač, raději jsme vše pouze sledovali očima. Fotografie zde. (S. Janečková a K. Marcová - žákyně 9. tř.)


Na návštěvě SOU a SOŠ v Sušici

SOU SušiceV úterý 1.11. 2011 se zúčastnili žáci 9. tříd za doprovodu p. uč. Šebka a p. uč. Javorského náborové akce SOU a SOŠ v Sušici. Nejprve navštívili sušickou Sokolovnu, kde zhlédli krátkou prezentaci o zmíněné škole a pak si prohlédli ukázky jednotlivých oborů. Následoval přesun přímo do školy, ve které žáci prošli učebny a vyslechli i odborný výklad. Dále následovala ukázka jednotlivých dílen, kde se podívali na studenty při práci v praxi. Na závěr byla ukázka mechatroniky, ve které nám vyučující předvedl, co vše se dá touto novou technikou vyrobit. Žáci byli s exkurzí spokojeni, přinesla jim určitě nové poznatky do života a někteří budou jistě uvažovat o nabídce těchto oborů pro jejich další studium. Fotografie zde. (Mgr. D. Javorský)


Kandidáti na členy Školské rady při ZŠ Horažďovice

Zástupci rodičovské veřejnosti: Markéta Bučoková, Horažďovice; Daniel Martínek, Horažďovice; Eva Pastejříková, Slatina; Alena Pivničková, Horažďovice; Marie Přibková, Horažďovice

Zástupci pedagogických pracovníků: Mgr. Jindřiška Antropiusová, Horažďovice; Mgr. Renata Macounová, Horažďovice; Mgr. Kamil Šebek, Horažďovice; Mgr. Josef Štěrba, Horažďovice; Mgr. Lenka Zábranská, Horažďovice


Příběhy bezpráví

Dne 10. 11. 2011 se naše škola účastnila již 7. ročníku celostátní akce Jeden svět na školách - Příběhy bezpráví - určené žákům 8. a 9. tříd. Cílem tohoto cyklu je přiblížit dětem 50. léta minulého století, připomenout jim pronásledování nevinných občanů, maření snů a ideálů mladých lidí. Žákům byl promítnut film Swingtime a In nomine Patris a program svojí přítomností obohatili i přímí pamětníci perzekucí komunistického režimu, pánové František Zahrádka ( KPV) z Příbrami, František Wiendl (KPV) a MUDr Oldřich Richter ( PTP) z Klatov, kteří děti poutavě informovali o svém pronásledování a věznění. Dojem umocnilo i shlédnutí DVD, na kterém pan Wiendl vypráví o svém životě v době hluboké totality. Všem pánům srdečně děkujeme. Dětem se akce líbila, což daly najevo dlouhým potleskem. Fotografie zde. (A. Pramuková a Š. Zeithamlová)


Mgr. Kopecký v rozhovoru pro Klatovský deník

L. KopeckýNe každý píše diplomovou práci jen proto, aby si splnil povinnost. Vzácným příkladem je pětadvacetiletý učitel angličtiny Lukáš Kopecký z Klatov, který zpracoval životopis Františka Machníka, za který dokonce získal první místo v soutěži o Cenu Edvarda Beneše pro mladé historiky. O tom, jak těžké bylo sehnat materiály a co ho k tomuto tématu táhlo, pověděl Deníku Lukáš Kopecký v rozhovoru...
Celý rozhovor s naším učitelem Lukášem Kopeckým pro Klatovský deník je zde.


Soutěž o nejkrásněji ozdobený vánoční stromeček

Vánoční výzdobaTaké letos se uskuteční soutěž  o to, která třída vyrobí nejhezčí ozdoby a vyzdobí jimi svůj vánoční stromek. Stromečky, a především úroveň ozdob, budou hodnoceny v pondělí 19. prosince. Stejně jako v předcházejících letech vítězné třídy 1. i 2. stupně dostanou sladkou odměnu. (Mgr. Blanka Štěrbová)

 

 


Aktualizovaná historie školy

ZŠ Blatenská1. září 1964 byla v Horažďovicích otevřena nová škola. Nesla název 2. ZDŠ a SVVŠ. K její stavbě byl položen základní kámen 30. 10. 1961. První pavilon měl 11 tříd pro 1. až 5. ročník základní školy, 3 ročníky SVVŠ a odbornou pracovnu fyziky, v 2. pavilonu, který byl otevřen o rok později, bylo 10 tříd 6. až 9. roč. a odborné pracovny biologie a chemie, pro výtvarnou i hudební výchovu, jazykovou učebnu a zubní ambulanci. Ve třetím přízemním pavilonu byly zřízeny dílny. Při škole však nebyla postavena tělocvična ani jídelna. Žáci cvičili v sokolovně, stravovali se nejdříve v jídelně v bývalém Horalovském domě na náměstí (dnes prodejna textilu), v bývalém hostinci U Hutarů, později v jídelně vápenek a odborného učiliště na náměstí. Postavením nové školy bylo odstraněno vyučování v nevhodných místnostech zámku, v domě U Holarů i odpolední směny ve staré škole ... Celý článek zde.


Spešlík č. 6

Nové číslo školního časopisu Spešlík si můžete prohlédnout zde.


Jednání s lidmi

Pravidla chováníNa pátek 21. října připravila výchovná poradkyně Mgr. Šárka Zeithamlová pro žáky 7. a 8. ročníku pořad o komunikaci mezi lidmi. Paní Kateřina Kloudová z poradny ONLINE přijela z Brna, aby žákům vysvětlila základní pravidla společenského chování. Děti se aktivně zapojily do jejich formulování a následně do praktického procvičování. Dověděly se například, že lidem na jiných velmi vadí okusování nehtů, šťourání v nose, říhání, ruce v kapsách, mlaskání při jídle, olizování nože a skákání do řeči. Překvapil nás i  výklad o působení barev na lidi. Hnědá barva neudrží pozornost, modrá povzbuzuje komunikaci, zelená uklidňuje, fialová podporuje myšlení a solidní šedá je pro komunikaci ideální. Pořad nás velmi zaujal a líbil se nám. Fotografie zde. (Mgr. B. Štěrbová)


Volby do školské rady

Dle § 167 odst. 4 zákona 561/2004 Sb. (školský zákon) v platném znění vyhlašuji volby do Školské rady ZŠ Horažďovice, Blatenská ul. 540 na den 28. 11. 2011. Volby do školské rady budou probíhat ve vestibulu školy od 8:00 do 17:00. (Tento den proběhnou třídní schůzky rodičů, během kterých bude možno hlasovat pro navržené kandidáty.)
Mgr. Jaroslava Šimková - ředitelka školy


Postup při vyplňování přihlášky na SŠ nebo víceleté gymnázium

 • Společně s rodiči, tř. učitelem, vých. poradcem či jinými odborníky konzultuji vhodnost výběru  SŠ. Svědomitě hodnotím své schopnosti, zájmy i jiné okolnosti svého výběru.
 • S rodiči vyplním přihlášku (1-3), kterou může poskytnout ZŠ, SŠ nebo webové stránky příslušné SŠ. Odevzdám výchovnému poradci k potvrzení pravdivosti údajů.
 • Konám-li talentovou zkoušku (vyžadují umělecké obory), vyžádám si u VP "modrou" přihlášku. Potvrzenou od ZŠ dodám SŠ do 30. 11. 2011. Přihlášku musí potvrdit také rodič.
 • Je-li nutná lékařská prohlídka, navštívím lékaře za účelem potvrzení lékařské způsobilosti (zpoplatněno).
 • Přihlášku odešlu buď osobně, nebo doporučenou poštou do 15. 3. 2012 SŠ.
 • Každý má ze zákona nárok podat až tři přihlášky na SŠ.
 • Nekonám-li PZ, vyrozumění o přijetí či nepřijetí očekávám po 20. 3. 2012.
 • Nejsem-li přijat, vybírám dále ze SŠ, které vypsaly 2. kolo PŘ.
 • Jsem-li přijat na více SŠ, vyberu si z nabídky a do pěti pracovních dnů (od rozhodnutí o přijetí) umístím ZÁPISOVÝ LÍSTEK (vydán p. ředitelkou) na zvolenou SŠ.
 • Změním-li názor a chci nastoupit na jinou SŠ (na kterou jsem byl přijat) nejlépe osobně ji navštívím (v doprovodu svého zákonného zástupce). Toto rozhodnutí mohu učinit pouze jednou!

HODNĚ ŠTĚSTÍ a ZODPOVĚDNOSTI při výběru!  VP Mgr. Š. Zeithamlová


INFORMACE PRO VYCHÁZEJÍCÍ ŽÁKY A JEJICH RODIČE

Informace o možnostech středoškolského studia se zaměřením na Plzeňský kraj naleznete na portálu www.studujvpk.cz. Snahou portálu je, aby se žák a jeho rodič zamysleli nejen nad možnostmi studia, ale také nad důsledky vlastní volby, tj. nad otázkami typu: co budu moci dělat po škole, jaké bude mé pracovní uplatnění. Informací na internetu, které radí jak se rozhodovat je hodně a problémem je se v nich zorientovat.Tvůrci nabízí přehledný rozcestník, na kterém naleznete například i vývoj mezd nebo vývoj počtu nezaměstnaných a volných pracovních míst podle profesí.Hlavní informace jsou shrnuty do čtyř sekcí:

 • JAK SE ROZHODNOUT?
 • KAM PO ZÁKLADCE ?
 • KAM PO STŘEDNÍ?
 • JAK USPĚT V PRÁCI?

BUĎTE V OBRAZE A VYBÍREJTE SVÉ BUDOUCÍ POVOLÁNÍ ZODPOVĚDNĚ!

www.infoabsolvent.cz
Informace o oborech, školách a uplatnění absolventů ve všech souvislostech. Na www.infoabsolvent.cz najdete především úplnou vzdělávací nabídku všech středních a vyšších odborných škol v ČR s množstvím informací o každé škole i oboru vzdělání

 • vychází se z rejstříku škol, soustavy rámcových vzdělávacích programů, jsou uváděny i názvy školních vzdělávacích programů,
 • je uvedeno asi 35 údajů o každé škole (telefony, www stránky, maily, vybavení, velikost školy, školné, vyučované jazyky, dny otevřených dveří apod.)
 • je uvedeno asi 40 údajů o každém nabízeném oboru (přihlášení/přijatí, název ŠVP, délka studia, údaje o přijímacích zkouškách, školné, údaje o výuce jazyků, údaje o výuce IT, profil a uplatnění absolventa, rozvržení učiva, obsah vzdělání),
 • velmi významné jsou podrobnosti o možnostech studia zdravotně postižených žáků (obory podle druhu postižení, druh integrace apod.).

Na www.infoabsolvent.cz rovněž najdete

 • informace o uplatnění absolventů, požadavcích zaměstnavatelů, nezaměstnanosti absolventů a další, 
 • filmového průvodce světem práce, který pomáhá při rozhodování o volbě povolání,
 • poradce žákům, kteří mají problémy s učením a hrozí jim odchod ze školy,
 • údaje o vzdělávací nabídce vysokých škol.

Uvedený informační systém byl vytvořen v Národním ústavu odborného vzdělávání v rámci systémového projektu ministerstva školství VIP Kariéra a je nejrozsáhlejším a nejúplnějším informačním systémem s plně aktuálními daty. Systém je pravidelně inovován a  bude v dalších letech výrazně rozšířen v rámci pokračování projektu VIP Kariéra II – Kariérové poradenství. (VP Mgr. Š. Zeithamlová)


Prezentace středních škol ve školním roce 2011/12

Každý rok pořádají Úřady práce ve spolupráci s Hospodářskými komorami v jednotlivých okresech Plzeňského kraje prezentace středních škol, které jsou určeny pro žáky základních škol, rodiče, ředitele a výchovné poradce základních škol i další zájemce o nabídku vzdělávání na středních školách.
Na těchto akcích představují střední školy prostřednictvím praktických ukázek, výrobků
a doprovodného programu nabídku svých oborů, seznámí zájemce o studium se všemi potřebnými informacemi a usnadní jim tak rozhodnutí při výběru střední školy a volbě budoucího povolání.
Uchazečům o střední vzdělání jsou k dispozici propagační materiály a letáčky jednotlivých škol s nabídkou oborů, termínů Dnů otevřených dveří a dalšími potřebnými informacemi.

PLZEŇ
17. 1. 2012 - Perspektiva technických oborů ve 3. tisíciletí – Plzeň

KLATOVY
9. 11. 2011 Akademie řemesel - Kulturním domě Družba v Klatovech

STRAKONICE
9. 11. 2011 burza škol – zajišťuje JHK


Plavecký výcvik 4. tříd

Plavecký výcvikŽáci 4. ročníku se letos opět zdokonalují v plavání. Cílem plavecké výuky je překonat strach z vody i ve větší hloubce, zdatnější plavci pak zvládnou techniku všech plaveckých stylů. Převážně formou her si děti nacvičí orientaci na hladině i pod vodou. Fotografie si můžete prohlédnout zde. (Mgr. J. Frančíková, Mgr. R. Macounová)


Volba kandidátů z řad rodičů do školské rady

V letošním školním roce končí funkční období členů Školské rady při ZŠ Horažďovice Blatenská. Žádáme rodiče, aby pro volbu členů z řad rodičů napsali na kandidátní lístek jméno jednoho zástupce, který by Vás mohl zastupovat v školské radě a vrátili jej do 17.10. 2011 zpět do školy. Z navržených osob bude sestavena kandidátní listina a v den třídních schůzek SRPŠ proběhnou volby. Děkujeme za spolupráci.


Rýžování zlata

Rýžování zlataŽáci 8.A se spolu se svou třídní učitelkou Mgr. Petrou Novákovou vydali k Otavě rýžovat zlato. Tomu, že je naše řeka i v současnosti zlatonosná, příliš nevěřili. Pan Aleš Červený z Městského muzea jim půjčil nářadí a radil, jak při rýžování postupovat. Pod jeho vedením se všem žákům skutečně podařilo najít zlatinky. Všichni byli nadšení tím, jak se celá akce ve čtvrtek 7. října vydařila. Fotografie zde. (Mgr. B. Štěrbová, foto Mgr. P. Nováková)


Býti básníkem…

Býti básníkemV rámci Týdne knihoven, připadajícího na 3. – 9. října 2011, připomněla Městská knihovna Horažďovice letošní významné  kulturní výročí. Od narození Jaroslava Seiferta, jediného českého nositele Nobelovy ceny za literaturu, uplynulo 23. září už 110 let. Život a dílo tohoto velikého a zároveň skromného básníka  posluchačům přiblížil  plzeňský herec pan Jiří Langmajer st. V zajímavě komponovaném pořadu použil vedle výkladu o autorovi vlastní živou recitaci  básní z různých Seifertových sbírek a reprodukci přednesu Zdeňka Řehoře a Vlasty Chramostové. Některé básně doprovodil hudbou Antonína Dvořáka, jiné skladbami vlastními. Srovnání běžně recitovaných básní s melodramy nás velmi zaujalo. Pořad soustředěně sledovala 8.B. Fotografie zde. (Mgr. B. Štěrbová)


Motivace pro technické obory

Díky zapojení do projektu Motivace pro technické obory nabízí SŠ Oselce kroužky práce se dřevem a kovem. Autobus ČSAD odjíždí z Horažďovic, jízdné bude hrazeno po předložení jízdenky. Výrobky si mohou zájemci ponechat. V případě zájmu kontaktujte ŘSŠ na adrese bumbicka@seznam.cz.


Den otevřených dveří

Den otevřených dveříV pátek 23. září se uskutečnil již tradiční Den otevřených dveří ZŠ Blatenská. Celá akce se vydařila. Přišlo asi 80 dětí a rodičů, bývalí i současní žáci. Na školním hřišti si všichni mohli vyzkoušet svoji fyzickou kondici i dovednosti v několika disciplínách. Po absolvování celého programu bylo možno se občerstvit. Mnoho návštěvníků využilo i možnosti prohlédnout si některé odborné učebny. Fotografie zde.
(Mgr. B. Štěrbová)

 


Draví  ptáci

DravciV úterý 20. září „přiletěli“ na hřiště naší školy dravci. Členové obecně prospěšné společnosti na ochranu dravých ptáků ZAYFERUS přivezli z Lednice na jižní Moravě asi třicet zástupců všech čeledí dravých ptáků. Krahujcovité, sokolovité, ale i sovy. Společnost pečuje o hendikepované ptáky, vrací do života nemocné a zraněné dravce, které posléze popularizuje na produkcích buď přímo v Lednici nebo na různých místech celé České republiky.  Povídali o jednotlivých dravcích, uspořádali vědomostní a poznávací soutěž o ceny. Několik ptáků se předvedlo při lovu na atrapu kořisti a  kroužilo nad naším hřištěm. Téměř dvouhodinový výklad s produkcí se líbily žákům obou horažďovických škol i mnoha kolemjdoucím, kteří přihlíželi za plotem. Fotografie zde. (Mgr. B. Štěrbová)


Exkurze do Prahy

PrahaVe středu 14. září se žáci 7.A, 7.B a 8.B vypravili za doprovodu Mgr. Kocha, Mgr. Kopeckého, Mgr. Javorského a Mgr. Štěrbové poznat krásy našeho hlavního města. Nejprve jsme si prohlédli Pražský hrad. Líbily se nám gotická Katedrála sv. Víta s královskou hrobkou i Starý královský palác s Vladislavským sálem a Českou kanceláří, z jejíhož okna byli při defenestraci vyhozeni místodržící Slavata a Martinic, a Sněmovním sálem, ve kterém nás uchvátila replika korunovačních klenotů. (foto) Příjemné chvíle jsme prožili na Jiřském náměstí i v románské bazilice sv. Jiří. (foto) Nadchla nás nově zrekonstruovaná Zlatá ulička i zajímavé střídání hradní stráže, jejímiž členkami jsou překvapivě i ženy. (foto) Z vyhlídek Pražského hradu jsme si prohlédli Prahu koupající se v příjemném sluníčku. Nerudovou ulicí jsme přišli k baroknímu kostelu Panny Marie Vítězné, ve kterém jsme obdivovali Pražské Jezulátko a jeho šatičky. (foto) Po krátkém odpočinku na Kampě jsme si užili kontaktu s moderním uměním a vyhlídky na Národní divadlo a Karlův most.  Po Karlově mostě jsme došli na Betlémské náměstí. (foto) V Náprstkově muzeu jsme na výstavě egyptských mumií měli výjimečnou možnost prohlédnout si exponáty, které se běžně nevystavují.  Zaujaly nás nejen lidské i zvířecí mumie rozbalené i zabalené, ale i sarkofágy a kanopy. Po Národní třídě kolem Národního divadla jsme došli na most Legií. Na něm jsme měli příležitost sledovat nejen úchvatná místa, která jsme navštívili, ale i činnost vltavského zdymadla. (foto) Exkurze se vydařila, všichni budeme rádi vzpomínat na krásnou Prahu a na příjemný a poučný den, který jsme v ní prožili. (Mgr. B. Štěrbová)


Dopravní kurz

Dopravní kurzTaké na začátku letošního roku proběhl dopravní kurz určený žákům čtvrtých a pátých ročníků.  Čtvrťáci i páťáci si opět měli možnost vyzkoušet své teoretické i praktické dovednosti v oblasti pravidel silničního provozu. Děkujeme za odborné vedení instruktorům kurzu a těšíme se na další spolupráci. Pořízené fotografie si můžete prohlédnout zde.


Nabídka kroužků a nepovinných předmětů pro šk. rok 2011/2012

 • Novinářský kroužek pro 1. i 2. stupeň ZŠ (neplaceno) - Mgr. P. Jánská
 • Ruční práce (placeno) - Mgr. L. Zábranská - od 3. ročníku
 • Míčové hry pro 3. - 5. ročník (placeno) - Mgr. K. Šebek
 • Český jazyk pro 9. ročník (placeno) – Mgr. M. Šimon - kroužek bude otevřen v případě dostatečného zájmu
 • Matematika pro 9. ročník (placeno) – PaedDr. J. Homolková - kroužek bude otevřen v případě dostatečného zájmu
 • Hudební kroužek pro 1. i 2. stupeň ZŠ (neplaceno) - Mgr. B. Pajerová

Výše příspěvku u placených kroužků bude stanovena podle počtu přihlášených žáků. Kroužky začnou pracovat od 1. října 2011.  Přihlášku je možno obdržet u tř. učitele nebo stáhnout zde.

 
         
 
ZŠ Horažďovice, Blatenská 540, příspěvková organizace, tel.: 376 512 514, 731 247 694, fax: 376 512 514, e-mail, vytvořil J. Skolek